Hejmanův pohár 18.4.2018

20.4.2018 | Autor: BePositive s.r.o.

„Hejtmanův pohár“ ,neboli soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohly všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií (prima, sekunda, tercie, kvarta) z každého kraje České republiky. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

V rámci této akce jsme ve středu 18.4.2018  uspořádali v Městské hale v Přerově závod pro děti z 1. stupně. Děti dráhu dobře znaly z hodin TV, kde mohli všechny překážky natrénovat a svůj čas neustále vylepšovat. Z každé třídy bylo následně vybráno sedm nejrychlejších žáků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích (1. - 2. třída a 3. 4. a 5. třída). Ostatní děti během závodu soutěžily o titul „nejlepší třídní fanclub“, kde nejen svými hlasivkami, ale i originálními fandítky a transparenty předvedly vyrovnaný souboj. Do závodu se zapojily i třídní učitelky, které sklidily velký divácký úspěch a maximální podporu ze strany svých žáků.

Následně všechny děti obdržely diplomy za to, že se do tohoto projektu zapojili a poté byli vyhlášeni a odměněni tři absolutně nejrychlejší z každé kategorie (viz fotografie).

Galerie: Hejtmanův pohár 18.4._2018