Opeřená návštěva 17.6.2022

18.6.2022 | Autor: BePositive s.r.o.

Víte, jak se jmenuje naše největší sova? A co ta nejmenší? Který dravec loví jen ve vzduchu? Podle čeho poznáte luňáka v letu? Vidí sovy ve dne? Jsou krkavci inteligentní?
Pokud dokážete odpovědět na všechny tyto otázky, pak jste buď znalec přírody nebo žákem naší školy - ZŠ Želatovská.
V pátek 17. června se žáci setkali s pracovníky organizace Seiferos a s jejich opeřenými svěřenci – dravci a sovami. Byli mezi nimi nejen druhy známé z naší přírody, ale i zástupci žijící na jiných kontinentech. Děvčata i chlapci si vyslechli mnoho zajímavých informací o životě těchto živočichů a měli možnost vidět ukázky letových a loveckých schopností předváděných ptáků. Malým bonusem pro některé žáky byla možnost zažít přistání dravce na vlastní ruce.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Galerie: Opeřená návštěva 17.6_2022