Školní exkurze na PVE Dlouhé Stráně a Velké Losiny 22.5.2019

23.5.2019 | Autor: BePositive s.r.o.

Dne 22. 5. 2019 se třídy 7.A, 8.A a 8.B vydaly na školní výlet, jehož cílem byla vodní elektrárna Dlouhé Stráně.
Cesta do Koutů nad Desnou, kde jsme vyzvedli na našeho průvodce, utekla poměrně rychle. Exkurze začala přednáškou, po ní následovaly dva krátké dokumentární filmy a pak nejzajímavější část - vlastní prohlídka. Nejprve jsme se podívali do podzemí elektrárny a pak autobusem vyjeli k dolní a poté i k horní nádrži, která bohužel přes nepřízeň počasí nebyla celá vidět. Pořídili jsme si fotografie, občerstvili se a mohli jsme se vydat na další zastávku naší exkurze  - Velké Losiny. Navštívili jsme ruční papírnu ve Velkých Losinách, kde jsme se podívali i do vlastní výroby a dále navštívili centrum samotných Velkých Losin a pak už, i přes velmi špatné počasí, v dobré náladě mířili domů.

Galerie: Školní exkurze na PVE Dlouhé Stráně_2019