Získali jsme dotaci na dešťovou vodu

5.5.2019 | Autor: BePositive s.r.o.

Těsně před vánocemi podala Želatovská škola žádost o dotaci v rámci výzvy Operačního programu životní prostředí na vybudování retenčních nádrží s dešťovou vodou. V těchto dnech jsme byli oficiálně informováni, že dotace přesahující dva milióny korun nám byla schválena (dotace je přidělována ve výši 85% celkových nákladů stavby). O prázdninách se tak začne se stavbou retenční nádrže o 50 m krychlových, do které budou svedeny okapy ze dvou třetin střech školy. Retenční nádrže budou zahloubeny v zemi, takže při běžném pohledu na školní pozemek nebudou ani zřejmé (samotná stavba přitom nijak nenaruší chod školy ani provoz obou hřišť). Škola tak získá zásobárnu dešťové vody na pravidelné zalévání zelených ploch a odprašňování obou hřišť. O významu takovéhoto zacházení se srážkovou vodou v současné době zřejmě asi není pochyb. Základní škola Želatovská  tak bude první školou v Přerově odpovědně hospodařící s dešťovou vodou - přičemž se dá předpokládat, že ostatní školy a veřejné budovy budou tohoto dobrého příkladu následovat.